اندازه گیری فلو

اندازه گیری فلو

اندازه گیری فلو و نرخ جریان مایعات، گازها و بخار آب 

امروزه، اندازه گیری فلو  به یکی از ارکان فرآیندهای کنترل و اتوماسیون در صنعت تبدیل شده است. پایداری در کیفیت تولید، امنیت و ایمنی، بهینه ­سازی پروسه و محافظت­ های محیطی تنها تعدادی از دلایل اهمیت بالای اندازه­ گیری جریان در صنعت می­ باشند. اندازه­ گیری فلو عبوری سیالاتی مانند آب، گازهای طبیعی، بخار آب، نفت خام، مواد شیمیایی نمونه­ ای از کاربردهای اندازه گیری فلو در صنعت است. در واقع یک راه­ حل یکسان و تکنولوژی ثابت برای حل تمامی این مسائل و متناسب با تمام این کاربردها وجود ندارد.

بنابراین بایستی با توجه به نیازهای فرآیند کنترلی موردنظر، باید بهترین فلومتر مورد نیاز از بین محصولات موجود انتخاب شود. در حال حاضر دو خانواده فلومتر الکترومغناطیسی و فلومترهای آلتراسونیک کانال باز جزو محصولات تولیدی مرتبط با اندازه­ گیری فلو این شرکت است. لازم به ذکر است که روش­ های مختلف اندازه­ گیری جریان، با توجه به جنس سیال موردنظر، دقت اندازه­ گیری موردنیاز، نحوه نمایش و ارسال اطلاعات و  همچنین قیمت تمام شده آن طیف وسیعی از محصولات را در بر می­ گیرند.

با انتخاب روش­ های اندازه­ گیری فلو متناسب با کاربرد مورد نظر و مطالعه ی ملزومات آن روش می­توان محصول موردنظر را پیدا کرد. همچنین شایان ذکر است که شرکت مهندسی پنگان الکترونیک در همه­ ی مراحل طراحی، نصب، راه­ اندازی و همچنین تعمیر و نگهداری، پشتیبانی­ های لازم و مشاوره­های مورد نیاز برای این تجهیزات را در نظر گرفته و انجام می دهد.

شرکت مهندسی پنگان الکترونیک به مشتریان خود این امکان را می­دهد که با توجه به نیازمندی ­ها و شرایط ویژه مختص فرآیند اتوماسیون، محصول مورد نظر را به صورت سفارشی سازی شده انتخاب نماید. این پیشنهاد می­تواند یک محصول برای اندازه­ گیری تک نقطه ­ای ساده تا یک راه حل برای یک مسئله کنترلی مرتبه بالاتر را در بر گیرد. همچنین، شرکت این آمادگی را دارد تا تجهیزات ابزار دقیقی که به علّت خاص بودن مسئله در لیست محصولات وجود ندارند؛ به عنوان پیشنهاد دریافت کند. در نهایت، با بررسی امکان­ سنجی پیشنهادات دریافتی، ثبت سفارش انجام خواهد شد.

 

مزایای  اندازه گیری فلو:

  • قابلیت استفاده در صنعت آب و فاضلاب ، پتروشیمی فولاد ، معدنی و دریایی
  • قابل استفاده برای مواد اسیدی ، قلیایی ، خمیری و چسبناک ، رنگ ها و مواد رنگی غیر روغنی